Красив гол на Ибра носи победата на Милан (видео)

Златан Ибрахимович вкара със задна ножица седем минути преди края на редовното време и Милан победи с 2:1 Удинезе като гост.

Първият гол в мача падна в 18-ата минута. Тогава Златан Ибрахимович се възползва от от чудесен пас. Шведът овладя майсторски в наказателното поле и се завъртя и видя включването на Франк Кесие, който не остави шансове на вратаря на домакините.

Втората част започна с дузпа за Удинезе след фаул на Алесио Романьоли срещу Пусето. Въпреки претенциите на защитника, че е играл с топката, реферът остана непреклонен. Така Де Паул застана зад бялата точка и беше точен за 1:1.

В 83-та минута центриране в наказателното поле на Удинезе предизвика разбъркване и топката се озова до Ибрахимович, който се завъртя и я изпрати в мрежата на домакините със задна ножица за крайното 2:1.

Така "червено-черните" останаха на върха в италианското футболно първенство и поведоха с четири точки на преследвача Аталанта.