Нов слаб мач за Юве - този път срещу Верона

Ювентус направи нова грешна стъпка през новия сезон в италианската Серия А. Футболистите на Андреа Пирло не успяха да спечелят домакинството си на Верона, завършвайки 1:1 на "Алианц стейдиъм" в Торино. Андреа Фавили откри резултата за гостите, а Деян Кулушевски бе точен за "Старата госпожа".

В 41-ата Хуан Куадрадо отправи мощен шут, който разтресе напречната греда. В 45-ата Мората прати топката в противниковата мрежа с прекрасен прехвърлящ удар, но след намесата на ВАР попадението беше отменено заради  тънка засада.

След час игра Андреа Фавили бе точен след пас на Дзакани. При изстреля за гола обаче, Фавали се контузи нелепо и трябваше да бъде заменен. Малко по-късно домакините имаха претенции за 11-метров наказателен удар, този път за фал срещу Рамзи, но те бяха подминати от главния рефер.

В 75-тата минута "бианконерите" бяха близо до изравняването, но удар на Пауло Дибала срещна напречната греда. Две минути по-късно "старата госпожа" стигна до равенството. Деян Кулушевски направи страхотен индивидуален пробив и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Марко Силвестри - 1:1. До края Юве имаше няколко добри положения за гол, но така и не стигна до победата.

Така след пет изиграни двубоя от началото на кампанията, Ювентус успя да запише едва една единствена победа под ръководството на новия си наставник Андреа Пирло, която дойде още в първия кръг срещу Сампдория.