Труден успех за Лацио срещу Болоня (видео)

Лацио победи у дома Болоня с 2:1 в мач от петия кръг на италианската Серия А и се върна към победите след три мача без успех за първенство.

В 13-ата минута Матиас Сванберг реализира за гостите. Попадението обаче не бе зачетено след намеса на ВАР. Системата за видеоповторения сигнализира на главния съдия за извършено нарушение на Сванберг в началото на атаката.

Постепенно домакините взеха инициативата и успяха да поведат в резултата десетина минути след почивката. Луис Алберто проби в наказателното поле на Болоня и с мощен шут вкара за 1:0.

Само 4 минути по-късно късметът покри "орлите“, след като ударът на Рикардо Орсолини се отби в напречната греда.

Чиро Имобиле успокои съвсем положението на "римляните" в 76-ата. Поздравленията в случая са и за Фарес, който със задна ножица подаде за звездата на Лацио, а той не сбърка с глава.

В самия край на мача гостите все пак стигнаха до почетно попадение, като негов автор стана Де Силвестри, който се разписа след разбъркване пред вратата на Лацио.