Кротоне препъна Юве, Киеза дебютира с червен картон

Новакът и последен във временното класиране преди четвъртия кръг Кротоне завърши 1:1 у дома с шампиона Ювентус и спечели първа точка от началото на сезона в Серия А.

Легендарният вратар на гостите Джанлуиджи Буфон излезе титуляр за първи път този сезон и записа рекорден мач №650 в елита. Любопитното е, че седем от останалите десет играчи в титулярния състав на "Старата госпожа“ не са били родени, когато 42-годишният днес Буфон дебютира в Серия А на 19 ноември 1995 година с екипа на Парма при нулево равенство срещу тогавашния шампион Милан. Тогава стражът бе на едва 17 години и 295 дни.

Домакините поведоха в резултата в 12-ата минута, когато централният нападател Сими реализира дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Леонардо Бонучи срещу Аркадиуш Река.

В 21-ата минута Кулушевски пусна извеждащ пас към Киеза, който на свой ред подаде на Мората, а той отблизо прати топката в противниковата мрежа.

След час игра Киеза настъпа Лука Чигарини при влизане на халфа в краката му, заради което съдията му показа директен червен картон. Така Киеза няма да запомни с добро дебюта си. В 63-ата Кулушевски изпълни пряк свободен удар, а топката първо срещна далечната греда, а след това отиде в обятията на Кордас.

В 76-ата минута резервата Хуан Куадрадо стреля, Мората леко отклони топката и тя влезе във вратата на Кротоне за втори път в срещата. След дълго преглеждане на ситуацията със системата ВАР обаче голът беше отменен заради минимална засада на нападателя. Така двата тима поделиха по точка.