Класика за Сампдория срещу Лацио (видео)

Сампдория записа втора поредна отлична победа, след като зарадва феновете си с убедителен успех над Лацио. Тимът на Клаудио Раниери спечели с 3:0 на “Луиджи Ферарис" и вече е с актив от 6 точки.

След половин час игра Фабио Куалярела изведе домакините напред в резултата след удар с глава от близко разстояние. Топката бе центрирана от Томасо Аужело. Именно левият бранител бе отговорен за втория гол в срещата, след като в 41-та минута със силен удар извън наказателното поле Аужело покачи на 2:0.

Лацио опита да се върне в мача след почивката, но трудно стигаше до вратата на съперника. В 74-ата минута удар на Куаярела бе отразен от Стракоша, но топката стигна до Дамсгаард и 20-годишният датчанин с мощен удар я прати в мрежата, оформяйки класиката. Това попадение съвсем уби надеждите на "орлите" и до края Сампдория можеше да стигне и до по-убедителна победа. Стракоша направи страхотно двойно спасяване, като отрази удари на Дамсгаард и на Кейта.