Лацио и Интер си размениха по гол и по един червен картон

Лацио и Интер завършиха наравно при резултат 1:1 на “Олимпико" в едно от дербитата на 3-ия кръг в Серия А. Двата тима не направиха най-добрия си мач, като головите положения бяха доста малко.

В 29-ата минута воле на Лаутаро мина покрай вратата. Само минута по-късно обаче аржентинецът беше по-точен и успя да даде аванс на своя отбор в резултата. Малко преди това Самир Ханданович отрази удар на Луис Алберто и това бе всичко по-интересно през първата част.

След почивката се стигна до равенство. В 47-ата минута удар на Лукаку профуча покрай вратата. В 55-ата Франческо Ачерби центрира, а Милинкович-Савич с глава изравни резултата. В 62-ата Ханданович изби удар на Алберто. В 69-ата римляните останаха с човек по-малко, след като Имобиле си изкара директен червен картон, тъй като си изпусна нервите при спряла игра. Малко преди края Стефано Сенси също получи червен картон и така в крайна сметка до нов гол не се стигна и двата тима ще поделят по една точка.