Втори пореден успех за Милан в Серия А

Милан постигна втората си победа в Серия А - 2:0 като гост на Кротоне. “Росонерите" стигнаха до успеха след голове на Франк Кеси от дузпа в края на първото полувреме и на новото попълнение Браим Диас (50).

В 20-ата минута напречната греда не позволи на Симон Кяер да се разпише след удар с глава при центриране от ъглов удар.

В 45-ата минута Ребич получи добър прехвърлящ пас и навлезе в наказателното поле, където беше фаулиран от Лука мароне. Останаха сериозни съмнения дали нападателят е овладял топката с ръка, но съдията потвърди първоначалното си решение, след като прегледа ситуацията с ВАР и отсъди дузпа. Кесие пък беше безпогрешен от бялата точка.

В 50-ата минута Лука Чигарини не изчисти добре топката и тя попадна право в Диас, който отблизо вкара първия си гол с фланелката на Милан. В 56-ата Ребич падна лошо при атака на гостите и трябваше веднага да напусне терена. До края до нов гол така и не се стигна.