Луд мач, седем гола и победа за Интер срещу Фиорентина

Интер записа труден, но сладък успех над гостуващия Фиорентина с 4:3 в сблъсъка помежду си от 2-ия кръг на Серия А. Двубоят е на "Джузепе Меаца" в Милано бе доста интересен, като паднаха цели седем гола, а те започнаха още от самото начало.

Гостите откриха резултата още в 3-ата минута при едно центриране в наказателното поле, като Куаме овладя пред вратата, размени подавания с Джакомо Бонавентура и отблизо вкара за 0:1. До края на първата част бе интересно, като в 18-ата минута реферът даде дузпа за нарушение срещу Лаутаро Мартинес. Все пак последва намесата на ВАР и решението бе отменено, тъй като стана ясно, че играта срещу Мартинес е чиста.

Лаутаро Мартинес възстанови равенството в самия край на първото полувреме, след като се разписа с много силен удар. В 52-ата минута Федерико Чекерини си отбеляза автогол и даде преднина на домакините. Гостите обаче отново изравниха чрез Гаетано Кастровили в 57-ата минута, а асистенцията бе на Рибери. В 63-ата минута Федерико Киеза отново даде преднина за Виола и пак головият пас бе на Рибери. В 87-ата минута Ромелу Лукаку отново възстанови равенството, а минута по-късно Д'Амброзио бе точен за 4:3.