Успешен официален дебют за Пирло в Юве

Андреа Пирло стартира официално треньорската си кариера начело на Ювентус класически успех - 3:0 над Сампдория на "Алианц Стейдиъм". Юве бе по-добрият отбор и си спечели три точки на старта на новия сезон в Серия А.

Деян Кулешевски (13) даде аванс на "Старата госпожа". Кристиано Роналдо нахлу в наказателното поле, не успя да преодолее сгъстената отбрана и топката му бе отбита, но попадна в краката на Кулушевски, който без колебание я прати в далечния ляв ъгъл - 1:0. Останалите попадения паднаха след почивката.

Леонардо Бонучи (78) до голяма степен сложи точка на спора с втори гол. Той успя да се разпише, след като насочи в мрежата една отбита топка от близка дистанция. Голямата звезда на Ювентус Кристиано Роналдо също откри головата си сметка, оформяйки крайния резултат в 88-ата минута.