Специя с Андрей Гълъбинов се класира в Серия А

Специя е последният участник в Серия А за сезон 2020/2021 година.

Андрей Гълъбинов и съотборниците му загубиха с 0:1 реванша с Фрозиноне у дома, но след успех с 1:0 в първия мач се класираха за елита. Правилата в мачовете за промоция в Италия са такива, че при равен резултат в двата мача продължава отборът, който е заел по-предно класиране през сезона. Специя завърши на трето място, докато Фрозиноне финишира чак на 8-о място.

Голът на шведа Маркус Роден в 61-ата минута върна надеждата на Фрозиноне за нов голям обрат и трета промоция в своята история в Серия А. Така крайният успех бе за Специя.

Андрей Гълъбинов се превърна в основна фигура на своя тим след пандемията от коронавирус. Той отбеляза шест от своите седем гола през последните осем мача, в които взе участие. Очаква се той да е част от отбора и при престоя в Серия А.