Наполи удари Лацио, но Имобиле изравни рекорда за най-много голове

Наполи се наложи с 3:1 над гостуващия Интер в мач от последния кръг на Серия А. Така "римляните" остават на 4-то място в класирането, докато неаполитанци са 7-ми.

Може би, голямата новина от този мач обаче е, че Чиро Имобиле успя да изравни рекорда на Гонсало Игуаин за най-много голове в рамките на един сезон в Серия А с 36 попадения. 30-годишният нападател на Лацио се разписа в пети пореден мач. Това обаче не бе достатъчно дори за равен на неговия Лацио.

Наполи поведе след ранен гол на Фабиан Руис след само 9 минути игра. Имобиле изравни в 22-ата минута, но домакините стигнаха до успеха след почивката. Инсиние направи 2:1 от дузпа в 54-ата минута, а малко преди края влезлият като резерва Политано оформи крайния резултат.