Рома си гарантира 5-то място

Рома записа трудна, но много важна победа с 3:2 като гост Торино. Така "вълците" си осигуриха петата позиция в Серия А. С успеха "римляните" си гарантираха пето място и участие в Лига Европа през следващия сезон.

Иначе двубоят бе много интересен, като головото шоу бе започнато от Алекс Беренгер, който вкара в 14-ата минута. но преднината на домакините не се задържа дълго и след попадения на Един Джеко и Крис Смолинг гостите направиха обрат.

След час игра Амаду Диавара реализира трето попадение в полза на "римските вълци“. Само две минути по-късно Вилфред Синго върна едно попадение за Торино, но то се оказа недостатъчно и Рома спечели трите точки.

В последният кръг на Серия А Рома гостува на Ювентус, докато "биковете“ ще пътуват до Болония.