Нова победа за Лацио и важен гол за Имобиле

Лацио победи Бреша с 2:0 в мач от 37-ия кръг на италианската Серия А.

Селекцията на Симоне Индзаги удари по веднъж в двете полувремена. През първото гол отбеляза Хоакин Кореа след 17 минути игра. Аржентинецът направи отлично двойно подаване с Чиро Имобиле, след което не остави никакъв шанс на Андренаци.

В 83-тата минута на двубоя Имобиле се озова сам в наказателното поле, получи пас от Хоакин Кореа и вкара в долния десен ъгъл за 2:0. По този начин играчът на Лацио вече има 35 гола в първенството. Той почти сигурно ще завърши като голмайстор, тъй като вече има преднина от 4 попадения пред Кристиано Роналдо Кристиано Роналдо.

В крайна сметка "римските орли“ заемат 4-тата позиция в класирането, като само точка ги дели от втория – Интер. Бреша пък формално доиграва първенството на Ботуша, след като заема предпоследното място и изпадането им в Серия Б вече е факт.