Интер удари Наполи и запази второто си място

Интер постигна победа с 2:0 над Наполи в дербито на 37-ия кръг на Серия "А". "Нерадзурите" взеха малък реванш за отпадането си от неаполитанците на 1/2-финала за Купата на Италия.

Данило Д'Амброзио откри резултата в 13-ата минута с удар в долния ляв ъгъл, а Лацио отвърна с няколко опасни атаки, но Инсиние и Политано се разминаха с гола. Интер можеше да поведе с 2:0 в самия край на полувремето, но удар на Брозович от воле беше отразен от вратаря на Лацио Алекс Мерет..

Футболист на Интер игра с ръка в наказателното поле в 52-ата минута, но съдията Паоло Валери подмина ситуацията.

Наполи пропусна нова добра възможност да изравни резултата в 64-ата минута, когато ударът на Елиф Елмас не успя да намери очертанията на вратата на Самир Ханданович.

Наполи имаше териториален превес, но четвърт час преди края на редовното време Интер нанесе втори удар чрез влезлия като резерва Лаутаро Мартинес. Аржентинецът отправи страхотен удар от двайсетина метра, намирайки долния десен ъгъл.

Така "нерадзурите" събраха 79 точки и кръг преди края на сезона имат с точка повече от третия Аталанта. Наполи е седми с 59 точки.