Класически Интер срещу Дженоа

Интер спечели с класиката 3:0 при гостуването си на Дженоа в мач от 36-ия кръг на италианската Серия "А“ и излезе на втора позиция пред Аталанта.

Белгийският нападател Ромелу Лукаку (34) откри резултата през първото полувреме на "Луиджи Ферарис" след центриране на Бираги.

Влезлият като резерва Алексис Санчес подпечата победата на "нерадзурите" в 83-ата минута, в ситуация, когато Дженоа опитваше да се върне в мача. Той получи чудесно подаване отдясно от Виктор Моузес и стреля уверено, при което топката се удари в напречната греда отвътре и влетя в мрежата на Перин - 2:0.

В 93-ата минута Лукаку оформи крайния резултат. Той получи пас от собствената си половина, надбяга защитата на съперника и вкара отблизо.

С успеха "нерадзурите" се изкачиха на втората позиция с актив от 76 точки, докато Дженоа остана точно над чертата - 17-о място с 32 пункт и все още е застрашен от изпадане. В следващият кръг Интер приема Наполи, а "грифоните" гостуват на Сасуоло.