Късен успех за Наполи над Удинезе, Фиоретина също с победа

Наполи се наложи с 2:1 над гостуващия Удинезе в среща от 34-ия кръг на Серия А. Родриго Де Пол даде аванс на тима от Удине, след като бе точен в 22-ата минута. Десет по-късно Милик изравни. След почивката положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка домакините измъкнаха трите точки с късен гол на Политано, който падна дълбоко в добавеното време.

След този успех Наполи е 6-ти в класирането с 56 точки. Удинезе пък е с 36 точки на 16-то място.

В друг интересен мач от кръга Фиорентина записа домакинска победа с 2:0 над Торино. Лианко си отбеляза автогол още във втората минута, а в 75-ата минута Кутроне се разписа за "виолетовите", слагайки точка на спора. Така Фиорентина е на 12-то място с 42 точки, докато Торино е на 15-та позиция с 37 пункта.