Класика за Рома срещу Бреша

Рома постигна категорична победа с 3:0 при визитата си на Бреша и по този начин остава в битката за класиране в Лига Европа.

"Вълците“ изиграха две различни полувремена. През първото играта им не бе на нужното ниво, но след почивката показаха класата си и запратиха Бреша към Серия Б.

В 48-ата минута Фасио откри резултата. В 62-ата минута Перес намери Калинич в наказателното поле и той увеличи до 0:2. Всичко в този мач приключи 15 минути преди края, когато младият Дзаниоло успя да запише името си сред голмайсторите и фиксира крайния резултат.

Рома е пети в Серия А с 54 точки и има две победи подред. Бреша е на предпоследната 19-та позиция с 21 точки - на седем точки от "спасителния бряг" и с доста малки шансове.