И Лече удари по шампионските амбиции на Лацио

Лацио регистрира втора поредна загуба в Серия А, след като падна от Лече с 2:1 като гост в мач от 31-вия кръг на шампионата. "Римските орли" поведоха в началото на мача, но допуснаха да бъдат обърнати, а с това и допълнително да понижат шансовете си за титлата в Италия.

В 5-ата минута вратарят Габриел направо подари топката на Марко Пароло, който стреля, стражът спаси удара му, но кълбото се озова в Кайседо, който не сгреши и отбеляза в опразнената врата за 0:1. Малко преди това Марко Манкузо вкара, но голът бе отменен след намесата на ВАР заради игра с ръка.

Лече обаче реагира добре и в 30-ата минута изравни. Филипо Фалко центрира за Кума Бабакар, който с глава порази вратата за 1:1. Късно в добавеното продължение на първата част Манкузо пропусна дузпа за Лече и не успя да даде аванс на отбора си на почивката.

Лече все пак вкара втори гол малко след поднояването на играта. В 47-ата минута Лусиони се разписа отблизо с глава след центриране от корнер.

В края на мача Патрик Габарон изпусна нервите си и получи директен червен картон.