Класически Милан май уби мечтата на Лацио за титлата

Милан постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Лацио в едно от дербитата на 30-ия кръг в Серия А. Златан Ибрахимович се завърна в игра с гол и асистенция за "росонерите", а победата драстично намали шансовете на "римските орли" да се борят за титлата в италианското първенство.

В 23-ата минута, с прецизен удар, Чалханоглу отбеляза за 0:1, което очевидно стъписа устремените към титлата домакини.

В 34-ата минута Раду игра с ръка в наказателното поле на домакините в своя мач №300 в Серия А, а от точката на дузпата Ибрахимович се разписа, за да удвои преднината на "росонерите". След почти час игра Анте Ребич тотално стъписа домакините, реализирайки трети гол във вратата им, а той се оказа и последен в мача.

Лацио нямаше право на грешка в преследването на Ювентус по пътя към първо отличие от 2000 година насам. Столичани остават на второто място с 68 пункта - на седем точки от лидера Ювентус. Милан пък се изкачи до шеста позиция с 46 точки, като е на два пункта от петия Рома, който е с мач по-малко.