Милан спаси поне точка срещу СПАЛ

Милан направи грешна стъпка в борбата си за класиране в евротурнирите. "Росонерите" стигнаха едва до 2:2 при визитата си на предпоследния СПАЛ. Нещо повече, селекцията на Стефано Пиоли можеше и да загуби двубоя, ако в 94-ата минута Викари от домакините не си бе нанизал автогол.

В 13-та минута домакините изпълниха ъглов удар. Последва невъобразимо меле в наказателното поле на Милан и след поредица от карамболи Матия Валоти бе на правилното място в точното време и чукна топката зад Донарума - 1:0 за СПАЛ.

След точно половин час игра домакините реализираха второ попадение. Сердж Флокари смая всички с удар от огромно разстояние.

В 40-ата минута Д'Алесандро извърши груб фаул срещу Тео Ернандес и след дълго преглеждане на ситуацията чрез ВАР съдията реши да му покаже директен червен картон.

След доста пропуски Милан все пак стигна до гол, който бе реализиран от Леао в 79-ата минута. В четвъртата от общо шест минути продължение много активният Салемакерс направи поредния си хубав пробив по крилото, центрира остро, а Франческо Викари засече топката в собствената си врата за крайното 2:2.