Юве с лесна победа над Дженоа

Ювентус победи с 3:1 като гост Дженоа в мач от 29-ия кръг на Серия А.

Юве започна доста по-активно мача. Още в 12-ата минута Матия Перин трябваше да покаже рефлекс при спасяване на силен удар, отправен от Федерико Бернардески, после на два пъти спаси вратата си и от Кристиано Роналдо. След това стана скучно и голови положения липсваха,  но за сметка на това след почивката бяха в изобилие.

Пауло Дибала откри резулта а в 50-ата минута. Той получи пред наказателното поле, финтира защитник, освободи си пространство и с удар по земя порази вратата за 0:1. Седем минути след това Кристиано Роналдо получи топката в средата на терена, напредна необезпокояван и с мощен шут вкара за 0:2.

В 73-ата минута Дъглас Коста със страхотен удар в горния десен ъгъл покачи на 3:0. Три минути по-късно Андреа Пинамонти вкара почетното попадение за Дженоа.

С успеха Юве събра 72 точки и отново увеличи аванса си на върха пред Лацио на 4 т. Дженоа пък се намира на 17-ата позиция с 26 точки.