Очакван успех за Наполи срещу СПАЛ

Наполи се наложи с 3:1 над СПАЛ на празния "Сан Паоло" в двубой от 28-ия кръг на Серия А. Дрийс Мертенс откри резултата за неаполитанците след четири минути игра, докато Петаня изравнислед половин час игра. Хосе Кайехон отново поведе отбора на Дженаро Гатузо напред в 36-ата, а гол на Инсине в добавеното време на първата част бе отменен заради засада.

След почивката Амен Юнес подпечата успеха за южняците с нов гол, а те вече имат актив от 45 точки и са шести, докато СПАЛ е последен с 18 точки и оцеляването в елита на Италия изглежда илюзорно.

В друг интересен мач от кръга Аталанта постигна важен успех в борбата си за Топ 4, след като бергамаските надделяха с 3:2 при визитата си на Удинезе. Дуван Сапата, и Луис Муриел (на два пъти) бяха точни за гостите, докато Кевин Лазаня не спря да притеснява Аталанта, но головете му не стигнаха поне за точка.