Милан взе дербито срещу Рома

Милан постигна втори пореден успех в италианската Серия А. "Росонерите" съхраниха надеждите си за участие в Лига Европа през следващия сезон, след като спечелиха дербито на кръга срещу Рома с 2:0.

Успехът за селекцията на Стефано Пиоли дойде след попадения в заветния четвърт час на двубоя. В 76-ата минута Анте Ребич отне топката от Давиде Дзапакоста и похвана атака за домакините. Франк Кесие пробва акробатичен удар след това, но вратарят Антонио Миранте спаси. Тпоката стигна до Ребичу който пък уцели страничната греда. За негова радост обаче топката отново стигна до него и този път нямаше прошка - 1:0.

В 88-ата минута Смолинг събори Ернандес в наказателното поле и Милан спечели дузпа. Зад топката застана Чалханоглу, който с безкомпромисно изпълнение оформи крайния резултат.

Така седмият в класирането Милан събра 42 точки и се изравни с шестия Наполи, отстъпвайки му по голова разлика. Рома пък е точно пред тях с 48 пункта в актива си.