Рома обърна Сампдория за трите точки

Рома победи с 2:1 гостуващия тим на Сампдория в първия си мач след пандемията от коронавирус. Футболистите на Пауло Фонсека трябваше да правят обрат, след като Маноло Габиадини откри за гостите в 11-ата минута. Победата дойде след почивката с два гола на Един Джеко (64' и 85' минута) трите точки отидоха в актива на "вълците“.

При изравнителния гол - Лоренцо Пелегрини по брилянтен начин центрира за тарана, който пък с воле прати топката в противниковата мрежа. То не бе достатъчно за босненеца и така той се разписа с второ воле в 85-ата минута, като този път чудесната асистенция дойде от Браян Кристанте.

Със спечелените три точки Рома събра общо 48 и остава на 5-ата позиция в класирането. Сампдория пък е на 16-ото място с актив от 26 пункта или само на един разстояние от зоната на изпадащите.