Наполи постигна своето срещу Верона

Наполи постигна първи успех при завръщането на кампанията в Серия А. Хората на Дженаро Гатузо победиха с 2:0 при гостуването си на тима на Верона на "Стадио Марк Антонио Бентегоди“. Първото попадение в срещата отбеляза Аркадиуш Милик в средата на първата част.

В 37-мата минута Матео Политано центрира от ъглов удар и Аркадиуш Милик се извиси над всички, при което насочи топката неспасяемо с глава във вратата на Верона – 0:1.  В края на второто полувреме влезлият като резерва Ървинг Лозано оформи крайния резултат.

Преди това - в 61-вата минута Матиа Дзакани нахлу в наказателното поле и центрира топката към Марко Фараони, който с глава отбеляза за Верона. Стигна се до намесата на ВАР, като стана ясно, че малко преди гола Дзакани си е помогнал с ръка и попадението бе отменено.

Така Наполи вече е на 6-тото място в класирането на Серия А. "Партенопеите“ събират актив от 42 точки и отново са на 3 пред Милан. Тимът на Верона остава на 8-мата позиция с 38 пункта.