Интер се справи със Самп и съкрати изоставането от лидерите

Интер победи у дома Сампдория с 2:1 в двубой от Серия А и спокойно заема 3-ото място в класирането с актив от 57 точки. Гостите от Генуа са 16-ти с 26 точки на точка от опасната зона.

Още във втората минута Кристиан Ериксен прати топката в мрежата на гостите, но попадението беше отменено поради засада. Откриването на резултата обаче не закъсня. Това се случи в 10-ата минута, когато Ериксен намери непокрития в наказателното поле Ромелу Лукаку и белгийският стрелец прати топката с едно докосване в центъра на вратата, пазена от Емил Аудеро.

В 33-ата минута Лаутаро Мартинес се възползва от добро подаване на Кандрева и реализира, а атаката дойде по десния фланг на атаката на домакините.

Малко след началото на втората част Сампдория намали изоставането си. След изпълнение на корнер, Омар Коли засече с глава в горната греда. Топката попадна в Мортен Тобси, който стреля, Самир Ханданович беше на милиметри от това да избие с крак, но не успя и резултатът беше намален на 1:2.

В крайна сметка Интер съумя да стигне до 3-те точки и спокойно заема 3-ото място в класирането.