Наполи е на финал за Купата след реми с Интер

Наполи ще играе на финала за Купата на Италия, след като елиминира Интер. Реваншът в Неапол завърши 1:1, но в първата среща в Милано тимът на Дженаро Гатузо спечели с 1:0.

Двубоят започна вихрено за гостите, които откриха резултата още в 3-ата минута, когато Кристиан Ериксен се разписа директно от ъглов удар. Тимът от Милано бе по-активен, но пет минути преди почивката неаполитанци стигнаха до важното си попадение. Лоренцо Инсине демонстрира страхотния си поглед върху играта и пусна отличен пас за Мертенс, който запази необходимото хладнокръвие и преодоля Ханданович.

В началото на втората част "партенопеите" можеха да постигнат и пълен обрат, но изстрел на Инсине премина близо до лявата греда. Инсиние имаше нова възможност в 64-ата минута, но Ханданович отрази удара му. Последваха две възможности за гол пред Ериксен, но отбраната на Наполи беше фокусирана и отрази опасностите. Така резълтатът се запази непроменен.

На 17 юни Наполи ще спори за трофея с Ювентус, който отстрани Милан.