Юве се справи с 10 от Милан и отива на финал

Италианският шампион Ювентус е първият финалист в тазгодишното издание на Купата на Италия. "Бианконерите" отстраниха Милан след равенство 0:0 в Торино в мач-реванш от 1/2-финалите на надпреварата, благодарение на гол на чужд терен в първия мач в Милано (1:1).

В 15-ата минута домакините получиха дузпа, след като Андреа Конти игра с ръка в наказателното поле на своя отбор. В първия момент Даниеле Орсато не забеляза това, но след намесата на ВАР съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Кристиано Роналдо, но голямата звезда нацели дясната греда зад Донарума.

Само няколко секунди по-късно нападателят на "росонерите" Анте Ребич си изкара директен червен картон след грубо влизане в тялото на играч на Ювентус.

Милан имаше първата възможност за втората част. В 48-ата минута Хакан Чалханоолу получи остро центриране и стреля с глава отблизо, но на сантиметри от вратата. До края на мача имаше малко положения, като в крайна сметка играчите на Юве бяха доволни след последния съдийски сигнал.