Милан на върха след победа над Наполи

А. Франгов

Отборът на Милан излезна на върха във временното класиране в Италианската Серия А за първи път от 4 години и половина след трудна победа над Наполи с 1:0 на ст."Джузепе Меаца" в Милано. "Росонерите" събраха 22 точки и изпревриха Интер и Удинезе, които имат по 21.

Мачът бе изключително атрактивен, но феновете на домакините трябваше до последно да треперят за трите точки на свойте любимци.

Кака, Роналдиньо, Алешандре Пато, Бориело и Филипе Индзаги пропуснаха много добри положения за гол, но все пак домакините взеха своето след като в 86-та минута Херман Денис си отбеляза автогол и подари трите точки на „росонерите". Роналдиньо центрира от пряк свободен удар и аржентинецът вкара с глава топката в собствената си врата. Точно една минута преди това бразилската звезда на Милан Кака пропусна да отбележи от дузпа, спасена от Дженаро Йецо.

Кристиан Маджо получи червен картон и остави Наполи с човек по-малко в 44-та минута.

МИЛАН - НАПОЛИ 1:0
1:0 Денис (86) авт.

МИЛАН (4-3-2-1): Абиати; Дзамброта, Бонера, Фавали (75 - Каладзе), Янкуловски; Гатузо, Амброзини (60 - Пато), Зеедорф; Кака, Роналдиньо; Бориело (71 - Ф. Индзаги)
Старши треньор: Карло Анчелоти

НАПОЛИ (3-5-2): Йецо; Сантакроче (55 - Пациенца), П. Канаваро, Контини; Маджо, Блази, Гаргано, Хамшик (46 - Ароника), Манини; Лавеци, Денис
Старши треньор: Еди Реа

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Амброзини, Кака (Милан); Маджо, Денис (Наполи)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Маджо (Наполи, 44-мин.)