Интер се съвзе с разгром над Парма (видео)

Т. Михайлов

Интер сложи край на лошата си серия в италианското първенство, побеждавайки с 5:2 Парма на “Джузепе Меаца”. Това бе първи успех за шампионите от близо месец, с който аванса на лидера Милан бе намален на 7 точки. Валери Божинов игра в последните 20 минути от двубоя, но точно тогава Интер реши всичко.

Мачът започна вихрено с гол за Парма дело на Ернан Креспо. Таранът наказа бившия си тим още в 4-ата минута, след като Санети не съумя да изчисти добре центриране отдясно. Само за 2 минути между 18-ата и 19-ата Деян Станкович обърна резултата. Първият му гол дойде от нищото с мощен удар, изненадал Лукарели. Веднага след това Биабиани намери сърбинът за 2:1.

В 23-ата минута Интер нанесе нов удар. Естебан Кабиасо бе оставен непокрит след изпълнение на корнер. Отново Креспо върна “дуковете” в играта след грешка на Матераци в 36-ата минута. Последваха много пропуски и дори греда за Парма.

В 70-ата минута Валери Божинов бе пуснат, за да отбележи изравнително попадение, но малко по-късно Тияго Мота вкара след разбъркване и прекърши устрема на гостите. Две минути след това Станкович оформи хеттрика си с удар от 15 метра.

Интер - Парма 5:2

4’ Креспо         0:1
18’ Станкович   1:1
19’  Станкович  2:1
23’ Камбиасо     3:1
36’  Креспо        3:2
73’   Мота           4:2
75’  Станкович  5:2

СЪСТАВИ:

Интер: Кастелаци, Матераци, Лусио, Кордоба, Санети (46’ Наталино), Сантон, Снайдер, Камбиасо, Станкович (78’ Обиора), Пандев, Биябияни (68’ Мота).

Парма: Миранте, Дзакардо, Палета, Лукарели, Антонели, Анджело, Джемаил, Гоби (46’ Валиани), Джовинко (72’ Божинов), Кандрева, Креспо