Ювентус взе дербито срещу Интер

Макар и на стадиона да нямаше феновете, които да зарадва, отборът на Ювентус постигна победа с 2:0 над гостуващия Интер Милано в Дерби д'Италия, което бе от програмата на миналия кръг, но бе отложено, заради коронавируса.

Тази вечер "Старата госпожа" си свърши работата през второто полувреме. Първо в 55-ата минута се стигна до едно разбъркване пред вратата на Ханданович, а Аарън Рамзи бе най-съобразителен и успя да прати топката в мрежата за 1:0. В 67-ата минута Родриго Бентанкур намери с далечно подаване Пауло Дибала на фланга, а той взаимодейства с Рамзи, а след това елиминира Ашли Йънг и с удар по земя прати топката в мрежата за 2:0.

До края мачът се доиграваше и до нов гол не се стигна, макар Роналдо да бе много близо, но днес просто не му беше ден. Така Юве се поздрави с трите точки и вече има 63 точки, заемайки първо място (с една повече от втория Лацио). Интер остава на трета позиция с 54 пункта.