Дженоа удари Милан пред празните трибуни на Сан Сиро

Дженоа записа успех с 2:1 над Милан на празния “Джузепе Меаца" в отложен двубой от 26-ия кръг на Серия А. Ранен гол на Горан Пандев (7') даде аванс на гостите. Санабриа се възползва от грешка на Тео Ернандес, напредна и след това асистира на стоящия точно пред вратата Пандев, който вкара за 1:0

Малко преди почивката гостите нанесоха своя втори решаващ удар чрез Франческо Касата (41'). При тази ситуация Бираски центрира, а със страхотно отиграване се отчете Ласе Шьоне, който отклони с пета към Касата, а последният реализира за 0:2.

В 77-ата минута Златан Ибрахимович  намали изоставането на "росонерите". Това бе 60-ия гол на шведа с червено-черната фланелка. До края обаче тимът от Милано не успя да стигне до изравнително попадение и така Дженоа си тръгна с трите точки.