Победа и първо място за Лацио в Серия А

Столичният гранд Лацио е новият лидер в италианската Серия А. Римските "орли" се разправиха лесно сравнително лесно с Болоня и спечелиха с 2:0 на "Олимпико", което се оказа достатъчно за хората на Симоне Индзаги да се изкачат до челната позиция за първи път през този сезон.

Резултатът бе открит от Луис Алберто в 18-ата минута. Той получи от Чиро Имобиле и с удар по земя от границата на наказателното поле отбеляза за 1:0.

Три по-късно и Хоакин Кореа бе точен, като от третия си опит успя да порази целта и до голяма степен реши крайният победител в сблъсъка.

През второто полувреме гостите се активизираха и вдигнаха сериозно оборотите. Това доведе до две попадения в тяхна полза, но за съжаление на състава, те бяха отменени. До края промяна в резултата нямаше, което изкачи за първи път от 2010-а година насам Лацио на лидерската позиция в класирането. Дербито на кръга между Ювентус и Интер бе отменено заради върлуващият в страната коронавирус и "римските орли" ще запазят първото си място.