Рома без проблеми срещу Лече

Рома постигна убедителна победа с 4:0 над Лече на “Олимпико" в единия от двата неотложени мача от днешната програма на 25-ия кръг в Серия “А". Така римляните сложиха край на поредицата си от 4 шампионатни мача без победа, включително и 3 поредни поражения.

Още в 13-ата минута "вълците" поведоха в резултата. Хенрикх Мхитарян успя да отмъкне топка в близост до наказателното поле на Лече, след което изведе Ченгиз Юндер, който прати топката в мрежата. В 37-ата минута Рома отново хвана Лече в крачка, като този път се разписа Мхитарян, а асистенцията дойде от Един Джеко.

Босненецът също записа името си сред голмайсторите в 70-ата минута. 10 минути по-късно отново той бе в основата на атаката, довела до четвъртото попадение на Коларов във вратата на Лече.

Рома е с актив от 42 точки и се намира на три от четвъртия Аталанта. Тимът от Бергамо обаче е и с мач по-малко от римляните. Лече е под номер 16 в подреждането.