Милан укроти биковете

Милан победи с минималното 1:0 Торино у дома в двубой от 24-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата отбеляза Анте Ребич, като това бе шесто негово попадение за "росонерите". Милан е на осма позиция с 35 точки, докато Торино е 14-и с 27 пункта.

Трябва да се отбележи, че попадението на Ребич бе дълго разглеждано от системата за видео повторения - ВАР, но в крайна сметка бе признато за редовно. В 25-ата минута "червено-черните" отнеха топката в половината на гостите, Кастийехо беше изведен на дясното крило, испанецът центрира и връхлитащият Ребич прати топката в мрежата - 1:0.

След почивката Златан Ибрахимович и Кастийехо пропуснаха да удвоят. В 57' и гостите стигнаха до по-сериозна опасност, като Белоти стреля с глава, но Донарума спаси. До края на срещата двата отбора така и не успяха да създадат повече интересни положения, като Милан успя да задържи минималната си преднина.