Милан и Юве с равенство в първия 1/2-финал

Милан и Ювентус завършиха наравно - 1:1 в първата среща помежду си от 1/2-финала за Купата на Италия. Двубоят на стадион "Джузепе Меаца" обаче бе първи между двата тима и тепърва предстои реванш.

Анте Ребич зарадва феновете на своя тим. Той откри резултата в 61-ата минута, оползотворявайки центриране на Чалханоолу. В 72-ата минута Милан остана в намален състав, след като Тео Ернандес извърши поредно нарушение срещу Пауло Дибала и получи втори жълт и съответно - червен картон.

Гостите се възползваха от ситуацията и успяха да стигнат до изравнителен гол, който е и на чужд терен. В 88-ата минута Роналдо опита задна ножица и топката се спря в ръката на Калабрия, който обаче беше с гръб. Стигна се до намесата на VAR и в крайна сметка реферът посочи бялата точка. CR7 превърна дузпата в гол и спаси отбора си от загуба.