Верона с малко очакван обрат срещу Ювентус

Италианският шампион Ювентус претърпя шокиращ обрат във Верона. "Бианконерите" загубиха с 1:2 от едноименния местен тим, допускайки обрат през последните 15 минути на мача. Въпреки поражението, Юве остава на първото място в класирането с три точки пред Интер, но "нерадзурите" са с мач по-малко.

В 18-ата минута Дъглас Коста шутира и топката разтресе напречната греда след намесата на Марко Силвестри. След още три минути при центриране от пряк свободен удар рожденикът Мараш Кумбула засече с глава топката, а Шчесни я добута в своята мрежа. Попадението обаче беше преразгледано от ВАР и не бе признато заради много тънка засада. В 36-ата Роналдо отправи техничен удар по земя, а топката срещна страничната греда.

Така дойде 65-ата минута, когато резервата Пауло Дибала изведе по чудесен начин Роналдо, който прати топката в долния ъгъл на вратата, пазена от Силвестри. 15 минути преди края Верона изравни, благодарение на грешка на Миралем Пянич и Бентанкур, които не се разбраха достатъчно добре за действията си в отбрана, като подариха кълбото за Фабио Борини, който технично покрай Шчесни направи 1:1.

В 86-ата Пацини бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка, след намесата на ВАР. Така Верона стигнаха до пълен обрат и трите точки.