Аталанта с обрат срещи Фиорентина

Аталанта постигна много важна победа в битката за Топ 4 в Серия А. Бергамаските взеха гостуването си на Фиорентина в 23-ия кръг с 2:1. Това бе първи успех за тях във Флоренция от 1993-а година насам.

Федерико Киеза изведе домакините напред в 32-рата минута, след като намери топката и с мощен шут я изпрати право във вратата на Аталанта. В самото начало на втората част Дуван Сапата овладя отбита топка в наказателното поле и я изстреля във вратата на Фиорентина, изравнявайки резултата. В 72-рата минута Руслан Малиновски оформи пълния обрат с неспасяемия си снаряд, попаднал право в долния ляв ъгъл на вратата.

След победата, преди изиграването на останалите мачове от кръга Аталанта заема четвъртото място с 42 точки, а Фиорентина са 14-ти с 25 точки.