Лацио се препъна срещу Верона

Лацио не успя да победи Верона в отложен мач от 17-ия кръг на Серия А. Срещата на "Олимпико" завърши без голове - 0:0.

Двубоят в Рим премина при равностойна игра, в която и двата отбора имаха добри положения, но не успяха да ги оползотворят. Пълни 90 минути изигра и голмайсторът на "римските орли" - Чиро Имобиле, но и той не успя да помогне за крайния успех на домакините. Той имаше две добри положения за гол през двете части, но просто нямаше ден.

През втората част гостите стигнаха до не лош шанс, след като в 60-та минута Дарко Лазович стреля от окло 20 метра, но Томас Стракоша се намеси подобаващо.

Така "орлите" пропуснаха да изместят Интер от второто място във временното класиране. Тимът на Симоне Индзаги остава трети с 51 точки. Верона пък е на девето място с 31 точки в актива си.