Лукаку избута Интер към победата срещу Удинезе

Интер се наложи над Удинезе с 2:0 в двубой от програмата на 22-ия кръг в Серия А.  В герой за гранда от Милано се превърна Ромелу Лукаку, който реализира и двете попадения в срещата. През първата част имаше интересни положения, но в крайна сметка всичко се реши след почивката.

В 64-ата минута резултатът бе открит. Ромелу Лукаку се възползва от открилата се пред него възможност  успя да се разпише. Само четири минути по-късно белгиецът отново можеше да се разпише, но Удинезе оцеля след спасяване на Муса. В 71-ата минута обаче Лукаку вкара топката за втори път, като това стана от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на вратаря Мусо срещу Алексис Санчес.

Интер 2-ри в класирането с 51 точки на сметката си. Удинезе е на 15-та позиция с 24 пункта.