Юве удари Рома и за Купата

Ювентус се наложи над Рома с 3:1 на "Алианц Стейдиъм" в 1/4-финален двубой от Копа Италия. Играчите на "Старата госпожа" си свършиха работата още преди почивката, когато паднаха и трете им попадения.

Кристиано Роналдо (26') откри резултата с хубав удар по земя. Родриго Бентанкур (38') нанесе точен шут, като топката първо удари гредата, но след това премина голлинията - 2:0. Леонардо Бонучи (45+2') пък направи резултата класически.

Джанлуиджи Буфон си отбеляза автогол пет минути след почивката. Дженгиз Юндер разтресе напречната греда с топовен шут, топката тупна на голлинията, а легендата Буфон я прати в собствената си врата - 3:1. Малко преди това Игуаин също бе нацелил греда. До края положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.

Така едва десет дни след победата с 2:1 на "Старата госпожа" на "Олимпико" в мач за първенство, днес тимът се наложи над "вълците" и за Купата на страната. Така Юве се класира за следващата фаза на надпреварата.