Роналдо избута Юве до успех срещу Парма

Ювентус се наложи с 2:1 над гостуващия Парма в двубоя на “Алианц Стейдиъм", който бе от програмата на 20-ия кръг в Серия А. В герой за "Старата госпожа" се превърна голямата звезда на тима Кристиано Роналдо, който отбеляза и двете попадения.

През първата част CR7 на няколко пъти бе близо до гола, но ударите му не попаднаха в целта. Все пак това се случи малко преди почивката. В 43-ата минута Роналдо отправи добър удар, като топката рикошира в Матео Дармиан и попадна в мрежата на гостите за 1:0.

Андреас Корнелиус (55') успя да възстанови равенството, разписвайки се с глава. Само три минути след това Роналдо получи подаване и веднага стреля и прати топката във вратата, давайки нов аванс на "бианконерите". До края на мача до нов гол така и не се стигна.

Юве е лидер в класирането с 51 точки, 7-ма позиция е за Парма, като отборът има 28 пункта на сметката си.