Вълците захапаха трите точки срещу Дженоа

Рома се наложи с 3:1 при визитата си на Дженоа в двубой от 20-ия кръг на Серия А. Така римският клуб прекъсна серията си от две загуби.

Резултатът бе открит след шест минути игра. Джъстин Клуйверт центрира отдясно, а Дженгиз Юндер засече топката във вратата. В 44-ата минута Спинацола центрира отляво, а топката се удари в Бираски и влетя във вратата за 0:2. Само минута по-късно домакините се върнаха в мача. Ласе Шьоне пусна далечен извеждащ пас за Горан Пандев, който избяга от защитата и преодоля вратаря на Рома - 1:2.

В 74-ата минута Джеко сложи точка на спора, фиксирайки крайния резултата. Асистенцията бе на Пелегрини.

Така Рома събра 38 точки, като заема четвърто място. Дженоа е предпоследен с едва 14 пункта.