Две дузпи носят победата на Наполи срещу Перуджа

Наполи се наложи с 2:0 при домакинството си на Перуджа в 1/8-финална среща от турнира за Купата на Италия. Две дузпи решиха спора в полза на елитния отбор. Гостите също получиха наказателен удар, но не успяха да грабнат този шанс и да се върнат в мача, след като вече изоставаха в резултата с 0:2.

Резултатът беше открит в 26-ата минута, когато Лоренцо Инсине реализира от 11-ия метър и изведе Наполи напред. Отново той се разписа в 38-ата минута.

В добавеното време на първата част бе отсъдена дузпа и в полза на гостуващия отбор. Йемело обаче нямаше шанса на Инсине и пропиля възможността за тима си.

В крайна сметка втората част не предложи нови попадения и 2:0 бе окончателният резултат в мача. Той класира Наполи на 1/4-финалите в надпреварата.