Юве с важни три точки в дербито срещу Рома

Ювентус се наложи над Рома с 2:1 на “Олимпико" в последния мач от 19-ия кръг в Серия А. Два бързи гола дадоха добър аванс на гостите. Мерих Демирал (3') изведе тима си напред в резултата. Той се разписа, след като засече добро центриране на Пауло Дибала от пряк свободен удар.

В 10-ата минута Кристиано Роналдо бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Жордан Верету - 2:0. В средата на първата част Демирал получи травма и бе принудително заменен от Матайс де Лихт. Подобна неприятна новина имаше и в лагера на домакините. Малко по-късно Николо Дзаниоло получи травма и бе сменен от Дженгиз Юндер.

След почивката "вълците" не спираха да търсят гола, като Джеко нацели греда.

Диего Пероти все пак се отчете с гол, като той стори това в 68' от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на гостите. В 78-ата гол на Игуаин бе отменен, поради засада.  В 81-ата минута Шчесни улови опасен изстрел с глава на Коларов. До края до нов гол така и не се стигна и в крайна сметка Юве се поздрави с трите точки.

Така Юве си върна първото място и има 48 точки на сметката си. Рома е 5-ти с 35 пункта.