Фиорентина донесе малко радост на феновете си

Фиорентина се наложи с минималното 1:0 при домакинството си на СПАЛ в среща от 19-ия кръг на Серия А. Двубоят вървеше към нулево равенство, но осем минути преди края "виолетовите" успяха да измъкнат трите точки.

Херман Пецела бе точен в 82-ата минута за радост на феновете по трибуните. Той се разписа при едно центриране от корнер и по този начин прекъсна негативната серия на домакините от 8 поредни шампионатни двубоя без успех. За последно Фиорентина се поздрави с победа в края на октомври - миналата година.

Гостите могат да съжаляват, тъй като в 45-ата минута Габриел Стрефеца нацели гредата

Фиорентина вече е 14-и с 21 точки, докато СПАЛ все още е на дъното в класирането с едва 12 пункта в своя актив.