Дори завръщането на Златан не стигна за победа на Милан

Отборите на Милан и Сампдория завършиха наравно при резултат 0:0 в мач от 18-ия кръг на Серия А. Двубоят ще се запомни повече със завръщането на Златан Ибрахимович, който преди броени дни подписа с "росонерите". Над 60 000 тифози пристигнаха на "Сан Сиро", за да видят новото попълнение на своя отбор, но в крайна сметка дори 38-годишният швед не успя да помогне на тима да стигне до успеха.

Златан стартира от пейката, но в 55-ата минута смени Пьонтек под бурните аплодисменти на феновете по трибуните. Ибра обаче веднага започна да тормози защитата на съперника. Малко след появяването си стреля с глава, но Коли изби. Шведът отново застраши вратата с глава в 63-ата минута, който Аудеро спаси. Леао също пробва рефлекса на стража на "моряците" в 65-ата минута, който изби в корнер. Младият нападател пропусна най-чистата възможност в 71-ата минута, когато Мусакио го изведе сам срещу вратаря, но той прехвърли вратата от пет метра.