Хеттрик на Роналдо носи успеха на Юве срещу Каляри

Ювентус се наложи над Каляри с 4:0 в мач от 18-ия кръг на Серия А. В герой за своя отбор се превърна голямата звезда Кристиано Роналдо, който се отчете с хеттрик. Всички попадения паднаха след почивката.

В 49-ата минута CR7 откри резултата. Той финтира вратаря и реализира на празна врата - 0:1. В 67-ата португалецът удвои от дузпа. Дибала навърза защитата на съперника и изработи наказателен удар, който бе реализиран от Роналдо.

В 81-вата Игуаин покачи на 3:0, след асистенция на Кристиано,  а минута по-късно Роналдо оформи своя хеттрик, както и крайния резултат. Головият пас този път бе на Дъглас Коща.

Юве е лидер с 45 точки, докато Каляри е в негативна серия от три поредни загуби, която ще остави на този етап отбора на 6-та позиция с 29 пункта.