Лацио удари Ювентус и триумфира със Суперкупата

Лацио записа впечатляваща победа с 3:1 над Ювентус в двубоя за Суперкупата на Италия. Двубоят в Рияд очаквано бе доста интересен, като интрига имаше до края.

Луис Алберто беше точен в 16-ата минута, давайки аванс на своя отбор. Лулич направи добра солова акция отляво, финтирайки Де Шилио. Босненецът центрира на задната греда, където Милинкович-Савич овладя и подаде около точката за изпълнение на дузпа където нахлуващият на скорост Луис Алберто реализира хладнокръвно в левия ъгъл на вратата пазена от Шчесни.

Пауло Дибала изравни в 45-ата минута. Лулич сгреши при изнасянето на топкат -а подарявайки я на Пянич. Босненецът намери Роналдо, който финтира и ведна стреля, но Стракоша спаси, а при добавката Дибала притича и вкара кълбото в опразнената врата - 1:1.

Сенад Лулич върна преднината на "орлите" в 73-ата минута. Ладзари центрира отдясно, след което топката не бе изчистена добре и попада в краката на капитана на "орлите" Сенад Лулич, който се разписа за 1:2. В 81-ата минута Фелипе Кайседо бе изведен сам срещу Шчесни и вкара топката във вратата, но попадението бе отменено, заради засада.

В 93-тата минута всичко за Ювентус приключи, след като Родриго Бентанкур получи втори жълт картон и бе изгонен. При изпълнението на фаула Данило Каталди вкарва феноменален гол и сложи точка на спора.