Рома взе дербито срещу Фиорентина

Рома се наложи с 4:1 при визитата си на Фиорентина в двубой от 17-ия кръг на Серия А на стадион "Артемио Франки". Двубоят бе интересен и паднаха доста голове.

В началните минути "виолетовите" бяха по-активни, но пропиляха няколко добри положения. При първата по-добра атака гостите поведоха чрез гол на Един Джеко в 19-ата минута. Пелегрини центрира към Дзаниоло, той свали за Един Джеко, който отблизо насочи топката във вратата за 0:1.

В 21-ата минута Александър Коларуво удови, след добре изпълнен фаул. Милан Бадел върна интригата в мача в 34-ата минута. Мартин Касерес пробва нещо като удар, но не му се получи, но топката попадна у Бадел, който сам срещу вратаря - не пропусна.

В 73-ата минута Пелегрини вкара трети гол за "вълците" и сложи точка на спора. Две минути преди края Дзаниоло оформи крайния резултат. В добавеното време Влахович нацели греда.